Nowe otwarcie polsko-gruzińskiej współpracy

 Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak
Kultura, edukacja, turystyka i gospodarka to główne tematy rozmów władz regionu z przedstawicielami gruzińskiej Adżarskiej Republiki Autonomicznej. Delegacja z Gruzji gości w regionie z kilkudniową wizytą

W spotkaniu z gruzińską delegacją uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok.

„Chcemy nadać wzajemnym relacjom nową dynamikę i rozmawiać o efektywnej współpracy na wielu płaszczyznach. Mamy możliwość nowego otwarcia w polityce zagranicznej regionu i zbudowania trwałych relacji, a polsko-gruzińskie stosunki są dowodem na to, że solidarność między narodami ma ogromne znaczenie” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski, nawiązując do polityki zagranicznej realizowanej przez śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

Wizyta delegacji z Adżarii, z przewodniczącym Rady Najwyższej Adżarskiej Republiki Autonomicznej Davitem Gabaidze na czele, ma być szansą na nowy etap we współpracy obu regionów, zainaugurowanej podpisanym w 2011 roku porozumieniem o współpracy i rozwoju przyjaznych stosunków.

„Kultura, edukacja, turystyka i współpraca gospodarcza to tematy, które są dla nas szczególnie interesujące. Dziękuję w imieniu naszego regionu i kraju za wsparcie, które Polska udziela Gruzji od lat, i wierzę, że nasze relacje i wspólne projekty nabiorą dynamiki. Chcemy współpracować także z instytucjami kultury, z Uniwersytetem Śląskim i rozszerzyć zakres dotychczasowej współpracy o doświadczenia władzy prawodawczej obu regionów” – mówił Davit Gabaidze, przewodniczący Rady Najwyższej Adżarskiej Republiki Autonomicznej. 

Wizyta oficjalnej delegacji Adżarskiej Republiki Autonomicznej w województwie śląskim potrwa do 16 lutego br. Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną Beskidów, odwiedzą Muzeum Śląskie i spotkają się z reprezentacją środowisk naukowych i gospodarczych regionu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak Spotkanie władz Województwa Śląskiego z delegacją z Adżarskiej Republiki Autonomicznej / fot. BP UMWS Tomasz Żak
tagi: