Przygotowania do wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Opracowano zasady powoływania i wyboru kandydatów oraz harmonogram naboru do Podkomitetu Monitorującego PO Kapitał Ludzki
Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego rozpoczął działania związane z powołaniem Podkomitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PKM PO KL). W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki funkcjonować będzie – na szczeblu krajowym – Komitet Monitorujący oraz 16 podkomitetów w regionach. Powołane one zostaną przez Komitet Monitorujący PO KL, który określi jednocześnie jego strukturę. Do zadań podkomitetu należy m.in.
- zatwierdzanie szczegółowych kryteriów wyboru projektów,
- kontrolowanie realizacji szczegółowych celów, określonych w ramach priorytetów,
- ocena realizacji priorytetów oraz wyników ocen związanych z monitorowaniem ich realizacji,
- zatwierdzanie okresowych sprawozdań z wdrażania priorytetów,
- proponowanie zmian ułatwiających realizację celów funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności służącym usprawnieniu zarządzania programem,
- zapewnienie koordynacji oraz komplementarności procesu wdrażania priorytetów PO KL z działaniami realizowanymi w ramach innych programów, współfinansowanych z funduszy strukturalnych oraz Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
Ponadto, PKM PO KL rekomenduje roczne plany działania przygotowane przez Instytucje Pośredniczące PO Kapitał Ludzki. Zasady powoływania i wyboru kandydatów oraz harmonogram naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawiciela środowiska akademicko-naukowego do Podkomitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Województwa Śląskiego w latach 2007 – 2013 zamieszczono na stronie internetowej Województwa Śląskiego.