Izabela Domogała

fot. arch. fot. arch.
Członek Zarządu Województwa 6 kadencji

tel. +48 (32) 20 78 387
izabela.domogala@slaskie.pl

Izabela Domogała
ur. 10.01.1978 w Tarnowskich Górach

wykształcenie: wyższe

Absolwentka uczelni wyższych w Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie z dyplomami m.in. w zakresie negocjacji międzynarodowych, finansów, zarządzania innowacyjnego, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania projektami europejskimi oraz organizacją i finansowaniem rewitalizacji.

Ma ponad 20-letni staż pracy, w tym ponad dekadę w strukturach samorządowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych spółkach prawa handlowego, pełniąc funkcje kierownicze i doradcze. Swoją wiedzę z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i negocjacji wykorzystywała również jako członek biznesowych i samorządowych misji gospodarczych na terenie Unii Europejskiej, Rosji, Indii, Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekspert z zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Świerklaniec w latach 2014-2018. Członek Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w I kadencji. Członek Komisji Polityki Europejskiej i Spraw Zagranicznych przy Związku Miast Polskich. Członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu.

W listopadzie 2018 r. została wybrana na stanowisko członka Zarządu Województwa Śląskiego, gdzie jest odpowiedzialna za sprawy Europejskiego Funduszu Społecznego, rynku pracy, polityki społecznej, ochrony środowiska oraz inwestycji.