Krzysztof Klimosz

 Członek Zarządu Krzysztof Klimosz. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Członek Zarządu Krzysztof Klimosz. fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Członek Zarządu Województwa Śląskiego 6 kadencji (od 21 listopada 2022 do 6 maja 2024)

Krzysztof Klimosz - magister inżynier budownictwa, ekspert ds. inwestycji strategicznych, samorządowiec. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej oraz studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej. Ukończył również studia podyplomowe MBA na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej w latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ S.A. Katowice.

Do czasu wyboru na prezesa Stadionu Śląskiego prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budową obiektów inżynierskich. W latach 2015 do 2019 roku Prezes spółki Stadion Śląski Sp. z o.o., a w latach 2019 do 2022 Wiceprezes Zarządu spółki Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej zajmującej się rewitalizacją poprzemysłowej części Miasta.

W zarządzie województwa kierował pracą departamentów: Inwestycji i Projektów Regionalnych; Transportu Publicznego oraz Edukacji i Spraw Społecznych.