100 000 zł dla organizacji pozarządowych zainteresowanych Szlakiem Zabytków Techniki

 fot. Radosław Kaźmierczak fot. Radosław Kaźmierczak
Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne służące wzmacnianiu współpracy obiektów na Szlaku Zabytków Techniki w 2018 r.

Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci tworzonej przez Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.

Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej upływa 20 kwietnia. Jeśli pozostaną wolne środki, odbędzie się druga edycja, nabór do niej potrwa do 31 sierpnia. Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisywać będą się w linie narracyjne Szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna. Na realizację konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 100 tys. zł.

„Najbardziej znany, najpopularniejszy, najciekawszy, najczęściej nagradzany – tak już jest opisywany Szlak Zabytków Techniki. Dla nas to dobra motywacja do dalszej pracy, a dla publiczności do zwiedzania szlakowych obiektów. A jeśli to za mało, to przygotowujemy kolejne atrakcje” – wyjaśnia Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa.

Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje konkurs, był w minionym roku Srebrny Pociąg – wspólna oferta Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. Jesienią blisko 1000 osób wsiadło w pociąg Kolei Śląskich, przesiadło się na bytomską wąskotorówkę i zwiedziło podziemia tarnogórskiej kopalni.

Linki do stron zewnętrznych
Szczegóły konkursu i niezbędne dokumenty (BIP)