Marszałek Wojciech Saługa gościem porannej audycji Radia Katowice

Wśród tematów poruszanych w trakcie rozmowy znalazły się kwestie związane z budżetem województwa i uzyskanym przez Zarząd Województwa absolutorium, a także przyszłością Parku Śląskiego

„Ciężko pracujemy. Koalicja, która rządzi województwem już prawie cztery lata, dobrze gospodaruje tym, co mamy do dyspozycji i mamy się czym pochwalić. Inwestujemy w wielu miejscach, jesteśmy w trakcie bardzo szerokiego frontu robót, szczególnie tych drogowych, ale trzeba pamiętać, że ze względu na ich charakter nie wszystkie inwestycje da się zamknąć w budżecie rocznym” – tłumaczył Wojciech Saługa.

Sporo miejsca w audycji poświęcono również kwestii Stadionu Śląskiego, stanu technicznego Muzeum Śląskiego i przyszłości Parku Śląskiego, w odniesieniu do wczorajszego posiedzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

„Jeszcze przed powstaniem metropolii mówiłem głośno, że to włodarze miast wchodzący w jej skład powinni podjąć decyzję dotyczącą przyszłości Parku Śląskiego. Park Śląski spełnia funkcje miejskie, powinien być zarządzany przez miasta, ale służyć wszystkim mieszkańcom, dlatego jestem gotów do rozmów na ten temat. Jestem przekonany, że podpiszemy wkrótce list intencyjny, a po wakacjach być może uda się przekazać zarządzanie spółką metropolii” – podkreślał marszałek Saługa.
tagi: