Patron do konsultacji

Plik Plik

W trzech zarządzanych przez województwo śląskie obiektach zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami na temat ich dotychczasowego patrona - Jerzego Ziętka.

"Z dużym zaskoczeniem przyjmuję ostatnie doniesienia medialne oraz informacje, które przekazują mi parlamentarzyści, że ustawa dekomunizacyjna ma objąć także Jerzego Ziętka. Przypomnę, że Ziętek to powstaniec śląski, przed wojną naczelnik Radzionkowa a później wojewoda zasłużony dla powstania wielu obiektów na Śląsku. Spodek, Park Śląski, zespoły leczniczo-rehabilitacyjne w Reptach i Ustroniu - to tylko niektóre inicjatywy Jerzego Ziętka. Wzorem włodarzy miast postanowiłem zatem zapytać mieszkańców, czy w trzech zarządzanych przez nas obiektach życzą sobie zmiany patrona" - powiedział marszałek Wojciech Saługa.

Jak zapowiedział marszałek, we wrześniu ankiety oraz urny pojawią się w  Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty" w Tarnowskich Górach, Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie oraz Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu.